انجمن های تخصصی دکوراسیون داخلی و کابینت آشپزخانه | انجمن کابینت بانک
نکات مهم آماده سازی کاغذ دیواری قبل از نصب - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های تخصصی دکوراسیون داخلی و کابینت آشپزخانه | انجمن کابینت بانک (http://forum.cabinetbank.com)
+-- انجمن: سرگرمی (http://forum.cabinetbank.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد (http://forum.cabinetbank.com/forumdisplay.php?fid=34)
+--- موضوع: نکات مهم آماده سازی کاغذ دیواری قبل از نصب (/showthread.php?tid=3504)نکات مهم آماده سازی کاغذ دیواری قبل از نصب - bitakiyani - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵

[تصویر: http://www.samdhprint.com/images/siteimge/wallpaper/21.JPG]
چک کردن اعداد رول کاغذ دیواری
همه ی رول های کاغذ دیواری را چک کنید و به اعداد درج شده روی بسته آن توجه داشته باشید تا مطمئن شوید همه آنها یکسان هستند.مثلاً  “Run # 10” یا موارد مشابه "Lot #" ، "Batch #"که نشان می دهد سایز الگو متناسب با هم هستند یا خیر. 
 
[تصویر: http://www.samdhprint.com/images/siteimge/wallpaper/22.JPG]
برطرف کردن نقص رول ها
کل رول ها را برای نقص در روند چاپ بازبینی کنید که رگه های رنگ، لکه های جوهر، حفره های رنگی در طرح و رنگش وجود نداشته باشد. یک نقص کوچک در کل رول معمولا می تواند برداشته شود و در اطراف کار از آنها استفاده شود اما اگر نقص بزرگ باشد و قابل استفاده نباشد شما می توانید آنها را به فروشنده برگردانید.
 
[تصویر: http://www.samdhprint.com/images/siteimge/wallpaper/23.JPG
رساندن الگوها به هم
ابتدا ادامه الگو را پیدا کنید و سپس یک جسم در نزدیکی لبه کاغذ قراردهید، کاغذ را اندازه گیری کنید تا زمانی که به همان جسم برسید این فاصله تکرار الگو است این اندازه گیری را در ذهن داشته باشید، در ادامه از خط بر روی دیوار برای شناسایی این الگوهای هماهنگ استفاده خواهید کرد.
 
[تصویر: http://www.samdhprint.com/images/siteimge/wallpaper/24.JPG]
 
انتخاب نوع طرح کاغذ دیواری
الگوها معمولاً یا بصورت مستقیم هستند یا بصورت افتاده، مستقیم زمانی است که الگوی بعد از اتمام دوباره در همان راستای قبلی تکرار می شود و افتاده منظور زمانی است که الگو در ادامه کم کم در چاپ طرح به سمت بالا یا پایین حرکت می کند. پس مهم است تا نوع طرح چاپ کاغذ دیواری خود را شناسایی کنید تا در روند نصب و تنظیم الگو دچار اشتباه نشوید.
 
[تصویر: http://www.samdhprint.com/images/siteimge/wallpaper/25.JPG
پیدا کردن قسمت بالای کاغذ دیواری
بالای کاغذ خود را پیدا کنید. الگوی پوشش دیوار خود را مطالعه کنید. باید تصمیم بگیرید که قسمت بالای کاغذ دیورای ( تقاطع دیوار با سقف ) می خواهید چگونه باشد. بعضی از کاغد دیواری ها دارای قسمت بریده شده یا تمام شده ی طرح می باشند که مناسب برای قرار دادن آن قسمت در بالای دیوار است.  
سعی کنید نزدیک به 2.5 تا 3 سانتی متر از قسمت بالایی کاغذ دیواری کم کنید (کات کنید) چون در تقاطع سقف و دیوار الگو بد دیده می شود و بهتر است که الگو قبل از رسیدن به سقف تمام شود.
 
[تصویر: http://www.samdhprint.com/images/siteimge/wallpaper/26.JPG
برش رول کاغذ دیواری
کاغذ دیواری را روی میز قرار دهید یک تیغ بردارید و رول را حدود 2.5 تا 3 سانتی متر برش دهید این اضافی بر روی قسمت بالای دیوار قطع می شود. در هنگام برش حتماً از خط کش یا گونیا استفاده کنید تا برش صاف و بدون لبه انجام شود.