بتوانید از فايل هاي پيوست به صورت نامحدود استفاده کنید.
اگر مصرف کننده هستید بتوانید از اعضای با تجربه انجمن مشاوره بگیرید.
اگر در کسب و کار مرتبط هستید به دیگران مشاوره بدهید تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و با مشتریان ارتباط بگیرید.
به تمام بخش هاي ويژه مخصوص کاربران سايت دسترسی پیدا کنید.


تعداد ردیف‌ها آمار انجمن های تخصصی دکوراسیون داخلی و کابینت آشپزخانه | انجمن کابینت بانک
همه‌ی انجمن‌ها مشاوره های خرید و فروش کابینت محبوب ترین مطالب آخرین اطلاعیه های انجمن
Edit By : My-BB.Ir

مهمان گرامی، خوش‌آمدید!
شما قبل از این که بتوانید در این انجمن مطلبی ارسال کنید باید ثبت نام کنید.


  

گذرواژه‌
  

جستجوی انجمن‌ها

(جستجوی پیشرفته)

آخرین موضوع‌ها
وام مسکن زوجین از طریق صن...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: hadis
دیروز
» پاسخ: 0
» بازدید: 7
با قرنیز گرمایشی بیشتر آش...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: Sanaz rasooli
دیروز
» پاسخ: 3
» بازدید: 82
چرا به مقاوم سازی ساختمان...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: alanddesign
۱۳۹۵/۱۲/۰۸
» پاسخ: 0
» بازدید: 16
به انجمن کابینت بانک خوش ...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: bazarim.ir
۱۳۹۵/۱۲/۰۸
» پاسخ: 6
» بازدید: 591
پر هیجان ترین پار ک آبی د...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: toran
۱۳۹۵/۱۲/۰۸
» پاسخ: 0
» بازدید: 13
مطالب جالب خواندنی
انجمن:
آخرین ارسال توسط: h_joker
۱۳۹۵/۱۲/۰۸
» پاسخ: 0
» بازدید: 12
هر آنچه لازم است در مورد ...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: hadis
۱۳۹۵/۱۲/۰۷
» پاسخ: 0
» بازدید: 13
کشف ارتباطات مخفی در ویند...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: hooman_h
۱۳۹۵/۱۲/۰۷
» پاسخ: 0
» بازدید: 18
لازم بودن سند رسمی
انجمن:
آخرین ارسال توسط: hadis
۱۳۹۵/۱۲/۰۵
» پاسخ: 0
» بازدید: 15
کات مستر برای اندروید یا ...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: Mehdi_M
۱۳۹۵/۱۲/۰۵
» پاسخ: 10
» بازدید: 966
وبینار چیست و چه تاثیری ب...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: fns4565
۱۳۹۵/۱۲/۰۵
» پاسخ: 0
» بازدید: 15
شواهد نشان می‌دهند که انس...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: fns4565
۱۳۹۵/۱۲/۰۵
» پاسخ: 0
» بازدید: 13
نحوه افراز زمین مشاع
انجمن:
آخرین ارسال توسط: hadis
۱۳۹۵/۱۲/۰۴
» پاسخ: 0
» بازدید: 14
هارمونی در دکوراسیون ، زی...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: masoudfn
۱۳۹۵/۱۲/۰۴
» پاسخ: 3
» بازدید: 131
نحوه ساخت آتش دان در حیاط
انجمن:
آخرین ارسال توسط: masoudfn
۱۳۹۵/۱۲/۰۴
» پاسخ: 1
» بازدید: 66
طراحی داخلی دفتر كار به ش...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: masoudfn
۱۳۹۵/۱۲/۰۴
» پاسخ: 1
» بازدید: 113
دکوراسیون منزل
انجمن:
آخرین ارسال توسط: masoudfn
۱۳۹۵/۱۲/۰۴
» پاسخ: 2
» بازدید: 74
جریمه گوگل برای طراحی سای...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: hooman_haghighi
۱۳۹۵/۱۲/۰۳
» پاسخ: 0
» بازدید: 19
سازه فضایی
انجمن:
آخرین ارسال توسط: miladsaze
۱۳۹۵/۱۲/۰۲
» پاسخ: 0
» بازدید: 15
راه های لاغری سریع
انجمن:
آخرین ارسال توسط: aliwebnia
۱۳۹۵/۱۲/۰۲
» پاسخ: 0
» بازدید: 17
ساخت استخر
انجمن:
آخرین ارسال توسط: hsmpolymer
۱۳۹۵/۱۲/۰۲
» پاسخ: 0
» بازدید: 13
چند نمونه بین کابینتی دوس...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: Amir
۱۳۹۵/۱۲/۰۲
» پاسخ: 10
» بازدید: 1549
آیا مال مشاع را می توان ا...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: hadis
۱۳۹۵/۱۲/۰۱
» پاسخ: 0
» بازدید: 19
در معرض تخریب قرار گرفتن ...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: hadis
۱۳۹۵/۱۱/۳۰
» پاسخ: 0
» بازدید: 20
چسب کاشت میلگرد
انجمن:
آخرین ارسال توسط: betontabriz
۱۳۹۵/۱۱/۳۰
» پاسخ: 0
» بازدید: 21

 
  وام مسکن زوجین از طریق صندوق یکم
ارسال کننده: hadis - دیروز، ۰۴:۴۷ ب.ظ - انجمن: گفتگوی آزاد - بدون پاسخ

اطلاعات املاک تهران : یکی از طرح هایی که بانک مسکن ارائه می دهد و در تهران و شهرهای بزگ با استقبال مواجه شده است ، طرح وام مسکن زوجین می باشد . در تهران هر یک از زوجین می‌توانند تا مبلغ ۸۰ میلیون تومان و در مجموع ۱۶۰ میلیون تومان برای یک پلاک ثبتی وام بگیرند ؛ در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت  هر نفر۶۰ میلیون تومان و در شهرهای کوچک هریک ۴۰ میلیون تومان بر روی یک پلاک ثبتی است .
در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت مهمترین هدف، طرح صندوق پس‌انداز مسکن یکم است.این طرح محدودیتی برای زوجین از جهت تاریخ ازدواج وجود ندارد .
نرخ سود تسهیلات این نوع وام در سال 95 ، 13 درصد است و بازپرداخت آن 12 سال می باشد . اقساط ماهیانه آن در تهران در برای هردو زوج یک میلیون و 900 هزار تومان ، در شهرهای بالای 200 هزار نفر ، یک میلیون و چهارصد هزار تومان و در شهرهای کوچک در مجموع 970 هزار تومان برای هر دو نفر است .
منبع : املاک زعفرانیه

چاپ این مطلب

  چرا به مقاوم سازی ساختمان نیازمندیم؟
ارسال کننده: alanddesign - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸، ۰۴:۳۰ ب.ظ - انجمن: بازسازی فضاهای مسکونی ، اداری یا تجاری - بدون پاسخ

دلایل زیادی وجود دارد که در مقاوم سازی ساختمان احتیاج به مقاوم سازی ساختمان یا مقاوم سازی سازه پیدا می کنیم.اکثر افراد تصور می کنند که مقاوم سازی ساختمان یا مقاوم سازی سازه معطوف به ساختمان های قدیمی است.ولی باید این نکته را بگوییم که مقاوم سازی سازه یا مقاوم سازی ساختمان فقط روی ساختمان های قدیمی انجام نمی شود و حتی باید این را بگوییم که به تعداد زیاد اتفاق افتاده است که مقاوم سازی ساختمان یا مقاوم سازی روی ساختمان ها قبل از اینکه مورد بهره برداری قرار گیرند انجام می شود.از این رو تلاش داریم که نیاز به مقاوم سازی ساختمان یا مقاوم سازی سازه را در دو دسته مجزا تقسیم کنیم،هرچند ممکن است دلایلی بیشتری در مقاوم سازی ساختمان یا مقاوم سازی سازه در این تقسیم بندی وجود داشته باشد.
مقاوم سازی ساختمان یا سازه به دلیل خطاهای انسانی و اشتباهات مهندسی:

- خطاهای طراحی: عوامل موثر در این خطا بسیار متنوع است. فراموش کردن یک بند آیین نامه، فرض اشتباه در مورد شرایط ساختمان و ... در این دسته گنجانده می شود. آیا تابحال شده در ساختمانی که هنوز حتی بارهای مرده به صورت کامل وارد نشده احساس خیز شدید و ترک های ریز در تیر و دال مشاهده کنید، آزمایش مقاومت بتن نتایج قابل قبولی داشته است، پس اشکال از کجا می تواند باشد؟
-به علت بروزنبودن آیین نامه ها: هرچند اشتباه یا نقصان آیین نامه متوجه مهندس نمی شود ولی به هر حال با تغییر آیین نامه ها ساختمانی که تا دیروزِ نشر آیین نامه جدید ایمن محسوب می شد ممکن است دیگر ایمن نبوده و نیاز به ارتقا در مقاومت و شکل پذیری داشته باشد. اگر بخواهیم این مساله را بهتر پوشش بدهیم زمانی را که در آیین نامه ها هیچ نشانی از الزامات لرزه ای وجود نداشت را بیاد بیاورید. آیا این ساختمان ها در زمان حاضر در مقابل نیروهای محتمل که اینجا زلزله است ایمن اند؟ آیا ساختمان هایی که امروزه طراحی و ساخته می شوند در مقابل بارهای انفجار مقاوم اند؟ آیا در صورت نیاز به حصول اطمینان از ایمنی ساختمان در مقابل بارگذاری های جدید نیاز به مقاوم سازی پیش نخواهد آمد؟ یا از طرف دیگری آیا طیف های خطر بر اساس واقعیت زمین ساختی محل احداث سازه معرفی شده اند یا آیین نامه ها هنوز از کمبود اطلاعات لرزه ای رنج می برند؟
- خطا در اجرا: شاید مهمترین زنجیره در ساخت یک ساختمان مجریان باشند. بر خلاف اینکه مهندس طراح به راحتی تا چندین رقم اعشار در محاسبات را در کنترل و اختیار خود دارد، داشتن دقت نظر در مراحل اجرای ساختمان کار دشواری است. خطا می تواند در مراحل آرماتوربندی، قالب بندی، بتن ریزی، عمل آوری، اندازه گذاری ها، شاقول کردن و ... اتفاق بیافتد. یکی از دلایل نیاز به مقاوم سازی از این رو اتفاق خطاهای اجرایی در مراحل ساخت است.
نیاز به مقاوم سازی با خطاهای غیر انسانی:
- مغایرت مشخصات مصالح استفاده شده با مقادیر فرض شده: تغییر مقادیر مشخصات مصالح بکار رفته در ساختمان نسبت به مقادیر طرح بسیار رواج دارد. این خطا هم در سازه های بتنی و هم در سازه های فولادی رواج دارد. اگر قطعات سازه های فولادی در کارگاه تولید شوند و با کنترل بالا نصب شوند به ندرت خطای بزرگی بین مقادیر مشخصات طرح و واقعی رخ می دهد. بر خلاف فولاد که ماده ای همگن است و با در نظر گرفتن تولید دقیق کارخانه ای به ندرت تغییر در مقاومت پیش فرض آن صورت می پذیرد، بتن از نا همگنی مصالح رنج می برد. عملیات اختلاط، حمل، بتن ریزی و نگه داری در نهایت موجب تولید مصالحی با مشخصات مکانیکی پراکنده می شود. هرچند آیین نامه های بین المللی و ملی بتن تلاش داشته اند تا با تعریف مقادیر آماری حاشیه اطمینان برای ساخت این ساختمان ها را حفظ کنند، ولی برای مثال در بسیاری از موارد مقادیر مقاومت فشاری بتن کمتر از مقدار مشخصه در نظر گرفته شده برای سازه است و به عبارت عامیانه تر مقاومت بتن جواب گو نیست. در بسیاری از این موارد نهایتاً دو راه برای تصمیم گیرنده باقی می ماند، تخریب یا مقاوم سازی. 
- اضمحلال مصالح و خوردگی: مصالح فولادی تقریبا در تمام سازه های ساختمانی امروزی حضور دارند (یا به شکل مقاطع فولادی و یا مدفون در بتن یا مصالح بنایی). همچنین لازم به ذکر است که سالیانه مقدار بودجه سنگینی برای نگهداری این سازه ها اختصاص داده می شود. در تصاویر زیر نمونه هایی از خوردگی در سازه های بتنی را مشاهده می فرمائید. 
با نگاهی به تصاویر بالا سوالات بسیار تامل برانگیزی به ذهن انسان خطور می کنند. آیا روش های مقاوم سازی که از مصالح فولادی استفاده می کنند (مثل ژاکت فولادی و بتنی که دارای آرماتور فولادی است) صرف نظر از هر جنبه دیگری برای این مورد (سازه در معرض خوردگی) مناسب اند؟ آیا  چرخه خوردگی هنگام استفاده از این روش ها اتفاق نمی افتد؟ آیا هزینه های نگهداری با این روش ها حذف می شود؟ 
- افزایش بار بر روی ساختمان: افزایش بارگذاری ساختمان امری اجتناب ناپذیر است و ممکن است به شکل های مختلفی اتفاق بیافتد:
- تغییر در کاربری ساختمان: این مسئله بسیار اتفاق میافتد برای مثال واحدی مسکونی تبدیل به بایگانی یا انبار یک شرکت می شود.
- نصب تجهیزات: نصب ماشین آلات بر روی ساختمان، تعبیه تجهیزات مکانیکی یا مخابراتی و ... بر روی بام یا هر جای دیگر.
-غیره: در طول تجربیات مهندسی با مواردی برخورد کردیم که در هیچ منبعی در مورد آن ها مطلبی ذکر نکرده است. از جمله مشاهده ساختمان هایی با قدمت بالا که به جای تعویض عایق بام در آنها در طول چند دوره هر بار میزان زیادی آسفالت بر روی عایق قبلی نصب شده است تا اینکه در موقع مقاوم سازی با میزان زیادی اضافه بار مرده بر روی ساختمان مواجه شدیم.
- صدمات وارده ی غیر مترقبه: سوانحی غیر مترقبه مثل تصادف یک کامیون با پایه پل یا برخورد یک خودرو به ساختمان، انفجار، حملات تروریستی، آتش سوزی و ... مواردی هستند که در مواقع لازم باید اقدامات لازم جهت مقاوم سازی در مقابل آن ها انجام بپذیرد. در ادامه یک فیلم کوتاه از برخورد دیوار درمقابل انفجار قبل و بعد از مقاوم سازی مشاهده می کنید.
- هرگونه تغییر در سیستم سازه ای ( برای مثال حذف یک ستون یا بادبند): گاهی نیز ممکن است عضوی از سازه دچار تغییراتی شود. برای مثال حذف یک ستون، تعبیه بازشو در دیوار و مواردی مشابه آن. 
 
 [تصویر: https://www.alanddesign.com/images/aland_group.png]
   ????????
  *** گروه معماری آلند  ***
 021  88 660 665
021  88 660 664
0912  245 90 10

چاپ این مطلب

  پر هیجان ترین پار ک آبی در تایلند
ارسال کننده: toran - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸، ۰۳:۱۵ ب.ظ - انجمن: گفتگوی آزاد - بدون پاسخ

پارک آبی سیام در شرق شهر زیبای بانکوک واقع شده است. اگر به دنبال هیجان و بازی در دنیای پر از آب هستید تور تایلند پارک آبی سیام  را به شما پیشنهاد میدهد. دوستداران آب می توانند در این پارک سوار بر مرتفع ترین سرسره آبی شوند و لحظات شاد و پر از هیجان را تجربه کنند. این پارکک آبی از بزرگترین استخر آبی با امواج و گرداب مصنوعی برخوردار می باشد. همچنین دارای استخرهای بیشمار یکه گروه های مختلف سنی می توانند از آنها استفاده کنند.  پارک آبی سیام جالب ترین مکان برای خیس شدن است. با شرکت در تور بانکوک می توانید یک روز پر از هیجان را تجربه کنید. اینن پارک شادترین لحظات را به بچه های عزیز هدیه می دهد. بچه ها می توانند در آب راه بروند ، شیرجه بزنند و آزادانه سوار سرسره های لغزندهه شوند. در این پارک تفریحات جداگانه با سواری های فوق العاده برای بچه های کوچک و بزرگ وجود دارد


[تصویر: https://thailandtor.com/wp-content/uploa...r-Park.jpg]
پارک آبی سیام بانکوک
[تصویر: https://thailandtor.com/wp-content/uploa...Park-2.jpg]
پارک آبی سیام بانکوک
[تصویر: https://thailandtor.com/wp-content/uploa...Park-3.jpg]
پارک آبی سیام بانکوک

چاپ این مطلب

  مطالب جالب خواندنی
ارسال کننده: h_joker - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸، ۰۲:۵۶ ب.ظ - انجمن: گفتگوی آزاد - بدون پاسخ

– در هر 5 ثانیه یک کامپیوتر در سطح جهان به ویروس آلوده میگردد.
 
–  ظروف پلاستیکی 50 هزار سال طول میکشد تا در طبیعت شروع به تجزیه شدن کنند.
 
– اغلب مارها دارای 6 ردیف دندان میباشند.
 
– 90% سم مارها از پروتئین تشکیل یافته است.
 
– 10 درصد وزن بدن انسان (بدون آب) را باکتریها تشکیل میدهند.
 
– 11 درصد جمعیت جهان را چپ دستان تشکیل میدهند.
 
– از هر 10 نفر، یک نفر در سراسر جهان در جزیره زندگی میکند.
 
– 98 درصد وزن آب از اکسیژن تشکیل یافته است.
 
– یک اسب در طول یک سال 7 برابر وزن بدن خود غذا مصرف میکند.
 
– سوسکها سریعترین جانوران 6 پا میباشند. با سرعت یک متر در ثانیه.
 
– خرگوشها و طوطی ها بدون نیاز به چرخاندن سر خود قادرند پشت سر خود را ببینند.
 
– کرگدنها قادرند سریعتر از انسانها بدوند.
 
– هیچ پنگوئنی در قطب شمال وجود ندارد.
 
– مادر و همسر گراهام بل مخترع تلفن هر دو ناشنوا بوده اند.
 
– کانادا یک واژه هندی به معنی «روستای بزرگ» میباشد.
 
– رشد دندانهای سگ آبی هیچگاه متوقف نمیگردد.
 
– قلب والها تنها 9 بار در دقیقه میتپد.
 
– چیتا قادر است در حداکثر سرعت خود گامهایی به طول 8 متر بر دارد.
 
– شمپانزه ها قادرند مقابل آینه چهره خود را تشخیص دهند اما میمونها نمیتوانند.
 
– عمر سنجاقکها تنها 24 ساعت میباشد.
 
– مدت زمان گردش سیاره عطارد بدور خود دو برابر مدت زمان گردش آن بدور خورشید میباشد.
 
– روشنایی قرص کامل ماه 9 برابر هلال ماه میباشد.
 
– یک خرس بالغ قادر است با سرعت یک اسب بدود.
 
– قلب یک جوجه تیغی در حالت عادی 190 بار در دقیقه میزند که در دوران خواب زمستانی به 20 بار در دقیقه کاهش می یابد.
 
– اسبها قادرند در حالت ایستاده بخوابند.
 
– کانگروها قادرند 3 متر به سمت بالا و 8 متر به سمت جلو بپرند.
 
– قلب میگو در سر آن واقع است.
 
– گونه ای از خرگوش قادر است 12 ساعت پس از تولد جفت گیری کند.
 
– یک کوه آتشفشان قادر است ذرات ریز و گردوغبار را تا ارتفاع 50 کیلوکتری به فضای اطراف پرتاب کند.
 
– دارکوب ها قادرند 20 بار در ثانیه به تنه درخت ضربه بزنند.
 
– سالانه 500 فیلم در امریکا و 800 فیلم در هند ساخته میگردد.
 
– آدولف هیتلر گیاهخوار بوده است.
 
– تمامی پستانداران به استثنای انسان و میمون کور رنگ میباشند.
 
– عمر تمساح بیش از 100 سال میباشد.
 
– تمام قوهای کشور انگلیس جزو دارایی های ملکه انگلیس میباشند.
 
– موریانه ها قادرند تا 2 روز زیر آب زنده بمانند.
 
– مزه سیب، پیاز و سیب زمینی یکسان میباشد.و تنها بواسطه بوی آنهاست که طعم های متفاوتی می یابند.
 
– فیلها قادرند روزانه 60 گالن آب و 250 کیلو گرم یونجه مصرف کنند.
 
– جغدها قادر به حرکت دادن چشمان خود در کاسه چشم نمیباشند.
 
– 80 درصد امواج مایکرو ویو تلفنهای همراه بوسیله سر جذب میگردد.
 
– قد فضانوردان هنگامی که در فضا هستند 5 تا 7 سانتی متر بلنتر میگردد.
 
– بلژیک تنها کشوری است که فیلمهای غیر اخلاقی را سانسور نمیکند.
 
– جلیغه ضد گلوله، برف پاک کن شیشه خودرو و پرینتر لیزری همگی اختراعات زنان میباشند.
 
– موز پر مصرف ترین میوه کشور امریکا میباشد.
 
– درتمام انسانهای کره زمین  99.9 % شباهت ژنتیکی وجود دارد.
 
– 98.5 % از ژنهای انسان و شامپانزه یکسان میباشند.
 
– قلب انسان بطور متوسط 100 هزار بار در روز و 40 میلیون بار در سال می تپد.
 
– لئوناردو داوینچی مخترع قیچی میباشد.
 
– سطح شهر مکزیک سالانه 25 سانتی متر نشست میکند.
 
– 50 %جمعیت جهان هیچگاه در طول حیات خود از تلفن استفاده نکرده اند.
 
– هرگاه جمعیت کره زمین به 100 نفر کاهش یابد، 50 % پول جهان در دست 6 نفر قرار خواهد گرفت.
 
– موشهای صحرایی سالانه 1/3 منابع و ذخایر غذایی جهان را نابود میسازند.
 
– 2/3 اعدامهای جهان در کشور چین بوقوع می پیوندد.
 
– سرود اصلی کشور یونان متشکل از 158 بیت میباشد.
 
– تمساح ها قادرند آرواره های خود را با نیروی 1300 کیلو گرم ببندند.
 
– یک گاو بطور متوسط سالانه 2 هزار و 300 گالن شیر تولید میکند.
 
– خورشید از لحاظ وزن از 70% هیدروژن،28% هلیوم،1.5% کربن+نیتروژن+اکسیژن و 0.5%  عناصر دیگر تشکیل شده است.
 
– سگهای شهری بطور متوسط 3 سال بیشتر از سگهای روستایی عمر میکنند.
 
– در امریکا سالانه 15 نفر بر اثر گاز گرفتگی توسط سگها جان خود را از دست میدهند.
 
– 70% فقرای جهان را زنان تشکیل میدهند.
 
– در هر 2 هفته یک زبان در جهان منقرض میگردد.
 
– ون گوگ در طول حیات خود تنها یکی از نقاشیهای خود را بفروش رساند.
 
– گربه های خانگی 70% وقت خود را در خواب سپری میکنند.
 
– پلنگها قادرند تا ارتفاع 5 متری به بالا بپرند.
 
– 2/3 آدم رباییهای جهان در کلمبیا به وقوع می پیوندد.
 
– سم مارهای قهوه ای استرالیا تا حدی مهلک میباشد که 0.002 گرم از سم این مارها میتواند یک انسان را بکشد.
 
– اختراع پیچ گوشتی پیش از پیچ صورت گرفت.
 
– خودروسازی بزرگترین صنعت در جهان میباشد.
 
– نور خورشید 8.5 دقیقه طول میکشد تا به زمین برسد.

چاپ این مطلب

  هر آنچه لازم است در مورد مبایعه نامه بدانید
ارسال کننده: hadis - ۱۳۹۵/۱۲/۰۷، ۰۹:۵۷ ب.ظ - انجمن: گفتگوی آزاد - بدون پاسخ

اطلاعات مسکن تهران :اصطلاح بیع که کمتر در اینگونه معاملات ذکر میشود و عرف کلامی در بازار ملک
به نام مبایعه نامه اطلاق میگردد دو طرف بایع و مشتری دارد و بایع همان
فروشنده و مشتری همان خریدار است . آنچه که باید در مورد مبایعه نامه
بدانیم این است که ، این کلمه به صورت بیع نامه نیز در بنگاهها به کار می
رود که همان مبایعه نامه است . و مبایعه نامه ای که در آژانس مشاورین املاک
تهیه و تنظیم میشود ، مدارک و موارد زیر را شامل میشود :

1 – مشخصات دو طرف توافق یعنی خریدار و فروشنده

2 – وضع و موضوع مورد معامله که ملک میباشد یا ملکی که فروخته میشود

3 – میزان قیمت مورد معامله باید ذکر شود

4 – شرط و شروط قرارداد که مفاد آن باید با اراده و توافق طرفین نوشته شود و تعیین تکلیف برای دو طرف طبق شروط قرارداد

چاپ این مطلب

  کشف ارتباطات مخفی در ویندوز
ارسال کننده: hooman_h - ۱۳۹۵/۱۲/۰۷، ۰۱:۲۳ ب.ظ - انجمن: گفتگوی آزاد - بدون پاسخ

سرعت اینترنت‌تان از آنچه تصور می‌کردید در اختیار داشته باشید پایین‌تر است و شرکت ارائه‌کننده سرویس نیز به شما اعلام می‌کند اتصال شما بخوبی انجام شده و رایانه شما به‌صورت مخفیانه در حال مصرف ترافیک اینترنتی است؟ آیا می‌دانید آلوده شدن به انواع بدافزارها، ویروس‌ها و دیگر فایل‌های مخرب می‌تواند فعالیت‌های پنهان تبادل اطلاعات میان رایانه شما و سرورهای خرابکاران را به‌همراه داشته باشد؟
چه نرم‌افزارهایی از رایانه شما به کدام سرورها و مقصدهای خارجی اتصال پیدا کرده‌اند
تابه‌حال به این فکر کرده‌اید چطور می‌توان همه اتصالات صورت گرفته به سرورهای دیگر و اطلاعات مبادله شده به‌صورت پنهانی در ویندوز را ردگیری کرد و روی آنها نظارت داشت؟ اگر تا به‌ حال هیچ نظارتی روی این اتصالات نداشته‌اید، همین حالا دست به کار شوید و با استفاده از ترفندی که به شما آموزش می‌دهیم، بدون نیاز به هیچ نرم‌افزار جانبی دیگری با کمک ویندوز، همه این ارتباطات پنهان را کشف کنید.
چنانچه از ویندوز ویستا یا 7 استفاده می‌کنید روی منوی استارت کلیک کرده، عبارت CMD را تایپ کنید و در ادامه روی نتیجه یافت شده با همین عنوان کلیک راست ماوس را فشار داده و گزینه Run as Administrator را انتخاب کنید.
چنانچه از ویندوز 8 یا 10 استفاده می‌کنید روی گزینه استارت کلیک راست ماوس را فشار داده و از منوی به‌نمایش درآمده گزینه (Command Prompt (Admin را انتخاب کنید.
این فرمان را در خط فرمان تایپ کرده و کلید اینتر را فشار دهید:
netstat -abf 5 » beytoote.txt
حدود دو دقیقه صبر کنید تا گزارش کاملی از همه اتصالات پنهانی و تبادلات انجام شده در این مدت زمان، ثبت و در فایل  beytoote.txt ذخیره شود.
پس از پایان یافتن مدت زمان دلخواهتان (به‌عنوان مثال دو دقیقه) کلیدهای Ctrl+C را فشار دهید تا عملیات ثبت گزارش‌ها متوقف شود.
حالا کافی است فرمان زیر را در خط فرمان وارد کنید تا فایل گزارش beytoote.txt توسط ویرایشگر متنی ویندوز باز شود.
با کمی دقت در فایل گزارش به‌نمایش درآمده مشاهده خواهید کرد چه نرم‌افزارهایی از رایانه شما به کدام سرورها و مقصدهای خارجی اتصال پیدا کرده‌اند و براحتی با بررسی این اتصالات پنهان می‌توانید گزینه‌های مشکوک را شناسایی و نسبت به جلوگیری از فعالیت آنها اقدام کنید.

چاپ این مطلب

  لازم بودن سند رسمی
ارسال کننده: hadis - ۱۳۹۵/۱۲/۰۵، ۱۱:۰۴ ب.ظ - انجمن: گفتگوی آزاد - بدون پاسخ

لازم بودن سند رسمی از زمانی آغاز میشود که دو نفر به عنوان خریدار و فروشنده پای معامله می نشینند . پس از آن طبق توافقات مذکور مثلا معامله ای با شرایط خاص خود و ظرف مدت معین انجام میدهند . در این معاملات حتما شخص خریدار باید اطمینان حاصل کند که مورد معامله در رهن بانک قرار نداشته باشد و به اصطلاح فک رهن شده باشد . زیرا دادگاه در صورت بروز مشکل به نفع خریدار رای نخواهد داد .
یک نکته ای در این مبحث قابل ذکر است این است که یک گواهی در اینجا برای عدم حضور صادر میشود که آن برای گرفتن خسارت ضرر و زیان است وبرای الزام به تنظیم سند رسمی حتما باید حضور داشته باشد .

چاپ این مطلب

  وبینار چیست و چه تاثیری بر توسعه کسب و کار دارد
ارسال کننده: fns4565 - ۱۳۹۵/۱۲/۰۵، ۱۰:۵۶ ق.ظ - انجمن: گفتگوی آزاد - بدون پاسخ

در این مقاله در مورد روشی صحبت خواهم کرد که با بهره گیری از آن می توانید به طور غیر مستقیم بر روی ذهنیت افراد تاثیر گذاشته و در نهایت آنها را به مشتریان دست به نقد محصولات و خدماتتان تبدیل کنید. قبل از هر چیز ابتدا باید به شما همراهان عزیز بگویم که وبینار چیست. برای اینکه بتوان معنی وبینار را راحت تر بیان کرد باید به کلماتی که وبینار از آنها تشکیل شده  است دقت شود. وبینار از دو کلمه وب و سمینار تشکیل شده است، بنابراین می توان تعریف وبینار را اینگونه بیان کرد که به برگزاری سمینار از طریق وب، وبینار می گویند.

حال که با مفهوم وبینار آشنا شدید، احتمالا این سوال در ذهنتان به وجود آمده که وبینار (سمینار اینترنتی) و کسب و کار اینترنتی چه رابطه ای  بایکدیگر دارند؟ اگر دوباره به ابتدای مقاله نگاهی بیاندازید با کلمه غیر مستقیم برخورد خواهید کرد. دقیقا ارتباط این دو با هم غیر مستقیم است. مثال زیر موضوع را روشن خواهد کرد:
ما در نیوسئو خدمات سئو سایت را به متقاضیان ارائه می دهیم. برای آنکه بتوانیم مخاطبان سایت را به استفاده از خدمات خود ترغیب کنیم،  نیاز داریم ابتدا در مورد مفهوم و اهمیت بهینه سازی سایت در تجارت الکترونیک، مخاطبان خود را آگاه کنیم. برای اینکار تصمیم می گیریم یک همایش اینترنتی برگزار کنیم، تا هم به صورت مستقیم با مخاطبان در ارتباط باشیم و هم در لحظه به سوالات و ابهامات مخاطبان در مورد علم سئو پاسخ دهیم. بعد از برگزاری چند دوره همایش آنلاین برای مخاطبین، آگاهی آنها بالا رفته و اهمیت بهینه سازی را درک می کنند. در نهایت بدون آنکه نیاز به تبلیغات اضافه و پی در پی داشته باشیم (که باعث کلافه شدن مخاطبان می شود)، آنها خود خواهان استفاده از خدمات می شوند. به همین سادگی ما توانستیم از طریق وب کنفرانس مشتری واقعی برای خدماتمان بدست آوریم.
اما نکاتی که باعث برگزاری یک وبینار موفق می شود:
 • در تولید محتوا دقت کنید.
محتوا مهمترین سلاح شما جهت رضایت مخاطب برای ادامه مسیر با شما است. بنابراین باید یک محتوای جذاب، با کیفیت و قدرتمند تولید کنید و در عین حال سادگی محتوا را نباید فراموش کنید چراکه مخاطبان شما عام هستند و احتمالا هیچ چیز در مورد مطلب آموزشی شما نمی دانند. پس لازم است از اصطلاحاتی که درک آن سخت و سنگین است استفاده نکنید و تا جای ممکن محتوای خود را ساده و روان در نظر بگیرید تا همه بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند. این نکته را بیاد داشته باشید که شما تنها یک فرصت دارید تا مخاطبان را با خود همراه کنید و آن، اولین جلسه وبینار است.
 • در انتخاب تیم آموزش دهنده دقت کنید.
اگر می خواهید اعتماد بدست آورید از افراد مسلط و متخصص برای آموزش استفاده کنید. این مورد به مخاطبان حس خوبی می دهد و به آنها القا می کند که شما واقعا در حوزه کاری خود یک متخصص به تمام معنا هستید و علم خود را به طور کامل و صحیح دارید به آنها انتقال می دهید. بهترین روش، استفاده از تیم برای آموزش دادن است تا هر کدام از آنها به آموزش قسمتی بپردازند که تسلط بیشتری دارند. دقت کنید که نباید افراد حاضر در تیم شما به اصطلاح خشک باشند. باید از افرادی در تیم استفاده کنید که فعال، پر انرژی و شوخ طبع باشند تا مخاطب را خسته نکنید.
 • در هنگام برگزاری اجازه دهید مخاطبان با شما ارتباط داشته باشند.
در اصل مهمترین برتری وبینار نسبت به ویدئو همین داشتن ارتباط در لحظه با مخاطب است. بنابراین اجازه ارتباط به مخاطب بدهید و به سوالات و ابهامات آنها پاسخ دهید و اگر هم موردی را نمی دانید به صراحت اعلام کنید و از بیان آن ترسی نداشته باشید. در اصل پاسخ دادن در لحظه به سوالات و همچنین صداقتی که به خرج می دهید، اعتماد مخاطب را جلب خواهد کرد.
 • وبینار را ضبط کنید.

 • با این کار مخاطبانی که با مشکلاتی مثل قطعی اینترنت روبرو می شوند و وبینار را از دست می دهند می توانند آن را دانلود کنند و تماشا کنند.

 • رایگان بودن را فراموش نکنید.

 • اساس برگزاری وبینار جلب اعتماد و نظر مخاطب نسبت به شما و خدمات و محصولاتتان از طریق آموزش است. بنابراین برای بدست آوردن مخاطب بیشتر و کسب اعتماد، لازم است وبینار رایگان باشد. برای تاکید بیشتر بیاد بیاورید که شما می خواهید به مخاطبان خود از طریق برگزاری وبینار آگاهی دهید و بر روی آنها تاثیر بگذارید تا تبدیل به متقاضی محصولات و خدمات شما شوند.

 • از طریق ایمیل به مخاطبان خود اطلاع رسانی کنید.

 • به دلیل مشغله های فراوان ممکن است برخی از مخاطبان شما زمان برگزاری وبینار را فراموش کنند. پس حتما 24 ساعت قبل از برگزاری آنها را مطلع کنید و در انتهای ایمیل خود نشانی صفحه ای که قرار است در آن وبینار برگزار شود را درج کنید(اگر بدانید امیر قمصری چه نکته مهمی را همین الان به شما آموزش داد، حتما از آن استفاده می کنید)

 • از تبلیغات و اسم آوردن از برند خود در طول وبینار خودداری کنید.
بیاد داشته باشید اساس وبینار آموزش و تاثیر گذاری غیر مستقیم بر روی مخاطب است و نه تبلیغات. پس حتما از انجام تبلیغات خودداری کنید. می توانید لوگو و اسم برند خود را در گوشه ای از صفحه قرار دهید.
وبینار خود را ارزیابی کنید.
 • در پایان آموزش نظر مخاطبان را نسبت به وبینار جویا شوید تا مشخص شود مفید و رضایت مند بوده است یا خیر. همچنین نظرات اخذ شده را در وبینارهای بعدی لحاظ کنید. این کار به مخاطب حس ارزشمند بودن می دهد و اعتماد آنها را بیش از پیش جلب خواهد کرد.
هزینه نسبتا کم و همچنین نا محدود بودن تعداد شرکت کنندگان و پراکندگی آنها در نقاط مختلف از مزایای وبینار محسوب می شوند، به همین دلیل پتانسیل بسیار خوبی را در اختیار بازاریابان اینترنتی قرار میدهد. بنابراین اگر قدرت برگزاری آن را دارید حتما از آن بهره ببرید و تاثیر شگرف آن را در جذب مشتری واقعی ببینید. حال که متوجه شدید وب کنفرانس چیست و چه کاربرد و ارزشی می تواند داشته باشد. توصیه می کنم که حتما این مقاله را چندین بار مطالعه کنید و سوالات خود را از من بپرسید. امیر قمصری همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان است.
منبع: نیوسئو

چاپ این مطلب

  شواهد نشان می‌دهند که انسان هنوز در حال تکامل است
ارسال کننده: fns4565 - ۱۳۹۵/۱۲/۰۵، ۱۰:۴۴ ق.ظ - انجمن: مطالب علمی شگفت انگیز - بدون پاسخ

جهان علمی امروزی؛ نظریه‌ی تکامل انسان، بقای اصلاح و فرآیند انتخاب طبیعی را پذیرفته است. اما آنچه هیچ کس نمی‌تواند موافق باشد.  این سوال مطرح است که آیا ما هنوز به عنوان یک گونه در حال تکامل هستیم یا خیر.

یک اقتصاد دان دانشگاه هاروارد معتقد است که ما – هرچند آهسته‌تر از گذشته –  ولی در حال تکامل هستیم و یافته‌های او نگاه جالبی است به اینکه  چگونه بدن ما به تغییر یافتن خود ادامه می‌دهد.
جاناتان بیچامپ از دانشگاه هاروارد داده‌های مربوط به  ۲۰،۰۰۰ نفر از افرادی که فقط یک نسل از آنها در ایالات متحده زندگی کرده‌اند، را بررسی کرده است. وی همچنین موفقیت تولید مثلی در طول زندگی (rLRS)  یعنی انتقال ژنها از والدین به فرزندان و از آنها نیز به فرزندانشان را مورد توجه قرار داده است. تمامی کسانی که در این مطالعه شرکت داشته‌اند بین سالهای ۱۹۳۱ تا ۱۹۵۳ به دنیا آمده‌اند و سن حضانت فرزند برای آنها در زمان انجام مطالعه بوده است. بیچامپ وزن فرزندان این افراد را اندازه گیری کرد و همچنین صفات دیگر مرتبط با ژنتیک، از جمله شاخص توده بدن (BMI) ، اسکیزوفرنی، سن قاعدگی و سطح تحصیلات را یادداشت کرد.
دو دسته اطلاعات اصلی وجود دارد: افراد دارای سطح تحصیلات بالاتر ، rLRS پایین‌تری دارند  –  به  این معنی  که آنها به طور متوسط تعداد فرزندان کمتری دارند –و یک چشم انداز مثبت جزئی در سنی که در آنها  قاعدگی آغاز شده وجود دارد (اگر چه شواهد دیگر می‌گوید که این مورد در حال کاهش یافتن است).
پیچامپ دراین مقاله نوشته است که نتایج من  شواهد دیگری را فراهم می‌کند که  انسان‌ها هنوز در حال تکامل هستند – هرچند به کندی، به علت فاکتورهای محیطی و فرهنگی، به خصوص در مقایسه با تغییرات سریع که در طول  نسل‌های گذشته اتفاق افتاده است. به  عبارت دیگر، می‌توان گفت  به طورکلی انسان‌ها در حال تکامل به سمت تحصیلات کمتر هستند از آنجایی که  تعداد کمتری از انسان‌های دارای تحصیلات ژنهای خود را انتقال داده‌اند.
محدودیت‌هایی برای این  پژوهش وجود دارد، همانگونه که این متخصص اذعان می‌کند. برای این نوع مطالعه این میزان اندازه نمونه کم است و فقط یک نسل را پوشش داده است و این بررسی  کسانی را که ممکن است قبل از مرگ، کودکانی داشته باشند را به حساب نیاورده است.  اومی‌گوید حتی اگر تکامل  به آرامی در حال وقوع است، عوامل دیگری ممکن است آن‌ را اصلاح کنند.

دسته دیگری از شواهد مفید در یک پازل بسیار پیچیده  قرار می‌گیرد. شاید طبیعت  به آرامی خزانه ژنی کسانی که  تحصیلات بیشتری را می‌گذرانند را کاهش می‌دهد. در هر صورت، شما تحت فشار برای پیدا کردن یک اجماع نظر در جای دیگر برای این ایده که انسان‌ها هنوز هم در حال تکامل هستند، م‌باشید.
از یک طرف، به عنوان انسان معاصر ما به اندازه کافی  برای کنترل محیط زیست مان در درجه بالا  پیشرفته شده‌ایم؛ به این  معنی  که مشکلات مانند بیماری، نداشتن سرپناه ، و یا یک کمبود مواد غذایی – که ضعیف‌ترین افراد درخزانه ژنی را ازبین می‌برده است، به اندازه‌ای که در گذشته موثر بوده‌اند، موثر و بانفوذ نیستند. از سوی دیگر، شیوه زندگی مدرن با سرعتی بیشتراز همیشه در حال تغییر است و شواهدی وجود دارد که انسان‌ها نیز با آن تغییر می‌کنند- با ظهور اینترنت و تلفن همراه، و غیره پریشان‌تر شده‌اند.
بسیاری از دانشمندان ، از جمله بیچامپ، تمایز بیشتری  بین تکامل فرهنگی – بدین معنا که ، برای مثال، بیشتر ما زمان بیشتری را صرف نشستن روی نیمکت  کرده‌ایم تا نشستن در مزرعه – و تکامل بیولوژیکی (که تغییرات قابل توجهی در بدن  ومغز ما می‌باشد، ایجاد کرده است.)
 واقعیت این است که جهش ژنتیکی ، رانش ژنتیکی ( حرکت واریانت‌های ژنی در یک جمعیت)، و شارش ژنی ( مهاجرت ژن بین جمعیت) می‌تواند تغییرات تکاملی و همچنین انتخاب طبیعی را به پیش ببرد که این مساله را پیچیده‌تر نیز می‌کند. بر اساس برخی تعاریف، تکامل نمی‌تواند تا زمانیکه یک گونه منقرض نشده باشد، متوقف شود. بنابراین در وهله اول بستگی دارد که شما معنای تکامل را بپذیرید.
این مساله نقطه نظری است که دیوید آتنبورگ از زیست‌شناسان در گذشته آن رابیان کرده است. او در گفتگو با Radio Times در سال ۲۰۱۳۳ گفت ما در حال متوقف کردن تکامل هستیم . چون  اگر انتخاب  طبیعی  داروین را به عنوان مکانیزم اصلی تکامل بپذیریم ،ممکن است عوامل دیگری  وجود داشته باشد ولی  اگر ما این عوامل را بپذیریم ، انتخاب طبیعی را متوقف کرده‌ایم.
ولی آتنبورگ نتیجه گرفت که  در انواع دیگر از زمینه‌های تکاملی، انسان‌ها پیشرفت‌های قابل توجهی را ایجاد کرده‌اند.  روند تکاملی ما اکنون فرهنگی است. انسان‌ها یک میراث فرهنگی بزرگ  مانند آنچه در میراث ژنتیکی  وفیزیکی هست، دارند. او اضافه کرد که ما می‌توانیم  یک دانش کامپیوتر و یا تلویزیون، الکترونیک، هواپیما به ارث  ببریم .هر نسل تمام  کتاب‌ها‌یی که این موارد را ذکر کرده است‌‌ را می‌گیرد؛ بنابراین  تکامل فرهنگی ما با سرعت فوق العاده زیادی در حال پیشرفت است.  این مطالعه در PNAS منتشر شده است.

منبع: مجله علمی

چاپ این مطلب

  نحوه افراز زمین مشاع
ارسال کننده: hadis - ۱۳۹۵/۱۲/۰۴، ۰۸:۵۷ ب.ظ - انجمن: گفتگوی آزاد - بدون پاسخ

اطلاعات املاک تهران :تمامی مراحل مربوط به نحوه افراز زمین مشاع در اداره ثبت انجام می شود . پس از آن صورت جلسه تفکیکی تنظیم شده که شامل مساحت قطعه های جدا شده می باشد .و صورت مجلس تفکیکی به منظور انتقال تنظیم شد  به صورت قطعات مفروزی برای صدور سند مالکیت مفروزی می شود . پس از آن تقسیم نامه تنظیم خواهد شد . اگر هر کدام از موارد ذکر شده ناقص باشد ، این تفکیک اعتباری نخواهد داشت . به طور مثال اگر شخصی زمین خود را به 3 قسمت تقسیم کند ، ولی سند اولیه باطل نشود ، این تفکیک اعتبار ندارد .
منبع : املاک زعفرانیه

چاپ این مطلب